Цілющі властивості води

Категорія: Конспекти з валеології Опубліковано: Понеділок, 08 жовтня 2007 Автор: Юлия

МЕТА: Дати дітям знання про те, що без води немає життя на землі, вода лікує людей, оздоровлює, очищає.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Вихователь пропонує дітям послухати казку про двох братів (про те, як посварилися два брати Земля і Вода).

- Що станеться якщо зникне вода? Щоб ви сказали про воду. Яка вона? Подивіться на воду, яку я вчора поставила на вікно, що з нею сталося? (Вода замерзла).

Ви, напевно, любите ласувати льодом, а чи знаєте ви, що лід шкодить нашому здоров'ю, від нього можна захворіти. Подивіться на цю тарілочку в яку я поклала лід. Що сталося з льодом? Яка вода з льоду? Ви б хотіли пити таку брудну воду? Отже, бурульки, лід - це замерзла брудна вода, в якій багато мікробів.

Розповідь казки "Чарівний мікроскоп".

Ми звикли кожного дня бачити воду в крані, без неї не можемо обійтися. Для чого ми використовуємо воду вдома? Для чого ми миємося, купаємося? Наша шкіра, наче губка, має властивості всмоктувати все погане: порох, нечисті запахи, і, навіть, злі погляди недобрих людей. Роздивіться своє тіло: воно ніби з маленьких гніздечок - це пори, які допомагають нашій шкірі дихати. І щоб тіло не хворіло потрібна вода, яка очищає, шкіру, робить нас здоровішими.

З давніх-давен при купанні малої дитини клали у воду рослини. Хлопчикам - листя дуба, щоб був міцним, сильним, а дівчаткам - калину, щоб краса її була калинова. В давнину люди брали воду з колодязя - це найчистіша вода, берегли колодязь, щоб вода не пересохла, щоб не забруднилася. Вважалося великим гріхом плювати у колодязь. Старі люди говорили: "В поле йдеш працювати, хліб залиши, а воду візьми". Без води людина не може довго прожити. Розповідь, легенди про те, як вода людей лікувала. І в наш час є лікувальна вода - мінеральна. На Львівщині є чудові місця - Трускавець, Морщин, Східниця, куди люди їздять лікуватися мінеральною водою. А хто не може поїхати в санаторій, той купує мінеральну воду в пляшках. (Діти куштують мінеральну воду).

Люди можуть лікуватися не лише мінеральною водою, а й свяченою. На яке свято святиться вода? Йорданську воду зберігають цілий рік, до наступного свята. Її п'ють хворі, нею кроплять тих, хто має страх, нею Посвячують житло. Йорданська свячена вода-оберіг, в кожній родині має бути вона. Як ваші батьки використовують свячену воду? Щоб підсилити дію води, зробити її ще кориснішою, до неї додають настій лікарських рослин. Які ви знаєте лікарські рослини? Сьогодні я приготувала для вас настій з шипшини, який надасть вам сили і здоров'я. (діти п'ють настій з шипшини).

 Запам'ятайте, діти, народну мудрість: "Не оскверняй води, будеш душею і тілом чистий!" І можна додати, що будеш здоровим.

Перегляди: 12525

Login Form

БЕЗПЕЧНО ДЛЯ ДІТЕЙ