Органи травлення
МЕТА: Дати знання про значення харчування для органів травлення. Закріплювати культурно-гігієнічні навички. Виховувати у дітей усвідомлене ставлення до проблем збереження і зміцнення здоров'я через харчування, гігієну власного тіла.
ХІД ЗАНЯТТЯ:
Загадка:
Повний хлівець білих овець,
А посередині пастух бігає. ……(Зуби, язик)
Діти, ви зголодніли і зараз саме час поїсти, але перед їдою що - ми повинні зробити? Для чого потрібно мити руки?
Впродовж заняття ви дізнаєтесь, яка складна робота відбувається в нашому організмі під час їди і якщо ви просто сидите, то всередині йде робота. Для цієї роботи потрібен матеріал-їжа.
Дітям роздають печиво.
Отже, з'їли, розжували, проковтнули і нічого немає в роті, мовби й не було. А хочете дізнатися куди зникло печиво? Зверніть увагу на схему органів травлення: ви поклали печиво в рот і наш язичок пізнав солодке. Язик розрізняє на смак не лише солодку їжу, а й солону, квасну, гірку.
Дидактична гра "Впізнай за смаком" (дослідження смаку окремих продуктів). Крім язика в роті людини є зуби. Що робили зуби, коли ви їли печиво? Чому печиво в роті стало мокрим? Навіщо потрібна слина? З печива замість твердого шматочка стала мокра каша. Чи можна під час їди розмовляти? Як потрібно їсти?
Прислів'я: "Коли ми їмо – не розмовляємо, не шумимо і не читаємо".
Язик служить не лише для того, щоб розпізнавати смак їжі, він є лопаточкою, яка підштовхує їжу далі. Коли ви їсте, не можна говорити, бо їжа потрапить у дихальну трубочку і тоді можна кашляти і важко дихати. Пережована їжа потрапляє в інші органи травлення і доходить до шлунку.
Давайте поділимо слово пе – ре – тра – влю – ва – ти на склади, це слово довге, такий самий довгий процес відбувається в нашому організмі під час перетравлення їжі, аж поки все не перевариться в рідке місиво.
Діти, давайте поміркуємо, навіщо ми їмо?
Які продукти корисно їсти?
Отже, потрібно їсти найрізноманітнішу їжу, щоб бути здоровим.
Перегляди: 12158