Завдання Королеви Логіки

Категорія: Конспекти занять Опубліковано: П'ятниця, 27 квітня 2007 Автор: Administrator

Конспект інтегрованого заняття.

Для дітей старшей групи (вік 5-6 років)

Мета: закріпити назви геометричних фігур; учити дітей групувати та класифікувати предмети за різними ознаками, висловлювати та обґрунтовувати свою думку; розвивати зв'язне мовлення, інтелект, пам'ять, уяву, логічне мислення; виховувати вміння працювати в команді.

Використана література: О. Семенченко "Навчайте думати"; О. Савченко "Розвивайте свої здібності"; Л. Гейнденштейн "Енциклопедія розвивальних ігор"; І. Барташнікова, О. Барташніков "Розвиток наочно-образного та логічного мислення", "Розвиток уяви та творчих здібностей", "Як визначати розумовий розвиток дитини".

 

Хід заняття

Вихователь. Діти, Королева Логіка запрошує вас у захопливу подорож до своєї країни. Дістатися туди нелегко, а на тих, кому вдасться це зробити, чекає сюрприз. Не будемо гаяти часу й розглянемо карту, на якій зазначено дорогу до палацу Королеви.

Завдання 1.

"Знайди всі можливі стежки"

Вихователь. Уважно розгляньте карту. У лівому нижньому куті стоїмо ми з вами, а у правому верхньому куті знаходиться палац Королеви Логіки. Ви маєте показати всі можливі стежки до палацу, послідовно називаючи цифри в клітинках. Почну я: 1-2-3-6-9

Виконавши це завдання, діти шукають наступну цифру 5. Вона прикріплена до магнітофона. Вихователь вмикає його, лунає запис: "На зв'язку Королева Логіка. Вітаю вас, малята! Ви добре впорались із цим моїм завданням. Спробуйте розв'язати й інше".

(Далі продовжують діти. Можливі варіанти відповідей: 1-2-5-8-9; 1-4-7-8-9).  А тепер оберемо найкоротший шлях до палацу. Так, це маршрут по клітинках із цифрами 1-5-9. Він і приведе нас до Королеви. Отже, шукаємо цифру 1.

Діти знаходять конверт із великою одиницею. У ньому лежать завдання.

 

 Завдання 2.

"Визначи послідовність явищ"

 Треба розкласти картинки у правильній послідовності.

Виконавши це завдання, діти шукають наступну цифру 5. Вона прикреплена до магнітофона. Вихователь вмикає його, лунає запис: „На зв’язку королева Логіка. Вітаю вас, малята! Ви добре впорались із цим моїм завданням. Спробуйте розв’язати і інші.”

 


Завдання 3.

"Що станеться, якщо..."

Вихователь показує дітям картинки і ставить запитання:

— Що станеться, якщо прибрати червону кульку? Що станеться, якщо проколоти голкою червону кульку? Що станеться, якщо вдома ввечері згасне лампочка? Що станеться, якщо на будинок литиме дощ?

Діти шукають останню цифру 9 і знаходять її на коробці, в якій лежать картки для наступного завдання.

 

Завдання 4.

"Знайди пару"

Вихователь. Ми з вами віднайшли всі цифри на шляху до палацу, і зараз Королева Логіка вийде привітати нас. Вона розкаже про свій сюрприз. А поки ми чекатимемо на Королеву, можемо трохи розім'ятися.

Проводиться фізкультхвилинка. Тим часом у кімнаті з'являється Королева Логіка (лялька або дорослий у відповідному костюмі).

Вихователь. Ось і Королева! Вона зовсім близько, а дійти до неї можна лише по шаховому містку. Давайте зберемо його.

 

Завдання 5.

"Шаховий місток"

Діти знаходять на килимку розрізані частини й складають їх так, щоб білі та чорні клітинки чергувалися. По "містку" всі підходять до Королеви.

Королева. Мені приємно бачити вас, діти, у своєму палаці! Дістатися сюди можуть лише найкмітливіші та найрозумніші. І ви змогли це зробити. А тепер сюрприз! Я приготувала для моїх старанних друзів почесні медалі — спробуйте здобути їх. Для цього виконайте мої завдання.

 

Завдання 6.

"Обручі"

Королева. Перед вами два кола, що перетинаються, та геометричні фігури різного кольору. Ви маєте зробити таке:

* розмістити фігури так, щоб усередині жовтого кола опинилися заштриховані фігури;

* розмістити всі трикутники всередині синього кола;

* розмістити всі чорні фігури всередині жовтого кола й водночас за межами синього кола;

* розмістити всі заштриховані фігури поза межами обох кіл.

— А зараз я перевірю, як ви вмієте запам'ятовувати.

 

 Завдання 7.

"Фотограф"

 Діти дивляться на зразок 2 хв. Потім "проявляють знімок": на аркуші паперу відтворюють подану композицію з фігур.

Королева. Молодці, діти! Ви добре впоралися з цим завданням. Тепер я перевірю вашу винахідливість.

 

 

Завдання 8.

"Кругле королівство"

Королева. Створіть предмети, які живуть у Круглому королівстві. Молодці! А зараз я перевірю, чи зможете розв'язати приклади на магнітній дошці.

 
 
Завдання 9.

"Розв’яжи приклад"

  Королева. Тепер я певна, що ви гідні отримати медалі. Ви справді розумні, кмітливі та винахідливі. (Роздає медалі). А на завершення ми з вами пограємо в цікаву гру. Але спочатку відгадайте загадку: "Один із трубою тягне всіх за собою". Так, це потяг.

 

 Завдання 10.

Гра "Логічний потяг"

Ведучий роздає кожному по дві картинки. Розпочинає гру той, у кого картинка "потяг". Він кладе її на килимок. Наступний гравець обирає одну зі своїх картинок, кладе її і пояснює, як вона пов'язана з попередньою. Наприклад, викладає послідовність "будинок — дерево" та обґрунтовує: "А за будинком росло дерево". Наступна дитина, наприклад, кладе картинку "яблуко" і каже: "Це дерево — яблуня". І так далі. Гравці можуть придумувати різні ситуації, небилиці, аби лишень не пропустити свою чергу.

Королева. У нас із вами вийшла ось така послідовність малюнків і така розповідь: "Будка теж будиночок, але для цуценяти. Шпаківня також будиночок, але для пташеняти. Шпаківня знаходиться на дереві. На дереві достигає яблуко. Клубок, як і яблуко, круглої форми. Клубок може закотитися під стіл. Стіл покривають скатертиною. На скатертині лежить хліб. Булка теж хліб, але солодкий".

Примітка. Можна придумати іншу послідовність, інший потяг. Все залежатиме від набору картинок і творчості дітей.

 

Перегляди: 11976