Знайомство з витинанкою

Категорія: Народні ремесла Опубліковано: Четвер, 26 липня 2007 Автор: Юлия

Мета: познайомити дітей з одним із видів народного декоративного ужиткового мистецтва — витинанкою; дати інформацію про різноманітність форм та візерунків витинанок; виховувати естетичний смак, здатність відчувати красу, викликати зацікавленість і бажання навчитися виготовляти витинанки.

Обладнання: різні за формою, розміром, кольором, візерунками витинанки.

Підготовча робота: розгляд малюнків із зображенням інтер'єрів давнього житла. Відвідування краєзнавчого музею.

Примітка. Заняття бажано провести у кімнаті чи куточку народознавства, заздалегідь прикрасивши столи, полиці та інші предмети витинанками.

 

Хід заняття

Актуалізація знань, одержаних під час підготовчої роботи.

 

Складання розповідей за ілюстраціями із зображенням давнього житла.

Розгляд інтер'єру світлиці або куточка народознавства. Введення до словника дітей поняття «світлиця».

— Діти, подивіться, як гарно у нашій світлиці. А знаєте, чому я сказала «світлиця»? Колись світлицею називали найкращу, найзатишнішу кімнату в хаті. Жінки-українки з давніх-давен прикрашали свої оселі. Було чисто і затишно скрізь. З тих часів дійшло до нас прислів'я: «У хаті як у віночку, і сама сидить як квіточка». А хто ця квіточка? — Господиня, яка чимало праці докладала, щоб у хаті було затишно та гарно. Запам'ятаймо це прислів'я і намагатимемося, щоб у нашій груповій кімнаті та в садочку був завжди порядок.

 

Підсумкова бесіда про інтер'єр.

— Ми вже з вами розглядали інтер'єр хати на малюнках, бачили в музеї давні речі вжитку. Пригадайте, що таке інтер'єр (внутрішнє оздоблення, тобто вбрання приміщення). Що було у хаті? Назвіть давні речі, якими колись користувались (прядка, жорна, дерев'яні ночви тощо). Чим прикрашено хату (образи, рушники, квіти, вазони; розмальовані квітами піч, грубка, скриня тощо)?

Вихователь узагальнює відповіді дітей.

 

Розповідь про витинанки.

— Сьогодні я вам розповім, чим ще у давні часи в нашому рідному краї прикрашали хати. Це були витинанки. Так їх називали, оскільки вони витиналися, вирізалися з паперу. Витинанки використовувалися замість серветок у буфетах-креденцях. Ними прикрашали образи під склом.

Розгляд та опис витинанок.

Перегляди: 9620

Login Form

БЕЗПЕЧНО ДЛЯ ДІТЕЙ