Знайомство із художнім ткацтвом і килимарством

Категорія: Народні ремесла Опубліковано: Четвер, 26 липня 2007 Автор: Юлия

Мета: розкрити красу тканих і килимових виробів, збагатити знання про мистецтво ткацтва і килимарства; викликати інтерес до різних видів народних ремесел; виховувати естетичний смак, потяг до прекрасного; зацікавити дошкільників історією краю і життям минулого.

Обладнання: ткані верети, доріжки, килими, рушники тощо.

Підготовча робота: екскурсія до художнього салону, магазину сувенірів та ін. Розгляд тканих і килимових виробів.

 

Хід заняття

Кімната або зал прикрашені килимами, веретами, тканими доріжками, рушниками.

Діти разом з вихователем підходять до кожного виробу, милуються ним і описують. Після цього сідають на застелені веретами бенкетки або лавки так, щоб усі ткані та килимові вироби були у них перед очима.

Розповідь вихователя. Не те дороге, що із щирого золота зроблене, а те, що руками доброго майстра змайстроване. Подивіться на вироби. Чи подобаються вони вам? Чому такий гарний і барвистий килим? Ці гарні кольори люди позичали з усього, на що дивилися: зелений колір — від травички зеленої; червоний — від квітів, що так гарно пломеніють у полі, в садку, на клумбах; золотаво-жовтий — від достиглих колосків жита і пшениці; блакитний — від неба синього; чорний колір подарувала нічка, а білий — день. Педагог розповідає про мистецтво ткацтва, килимарства, проводить дидактичну гру «До чого доторкнулась паличка чарівника». Діти мають назвати виріб і описати.

Підсумкова бесіда з вихованцями про ткацтво та килимарство.

Примітка.

  1. Чарівником може бути вихователь або дитина, які паличкою торкаються до тканого або килимового виробу.
  2. Інші пропоновані дидактичні ігри та вправи вихователь може використати як у процесі проведення заняття, так і у повсякденному житті та інших заняттях (наприклад з математики: визнач геометричні фігури, назви їх).
Перегляди: 10866

Login Form

БЕЗПЕЧНО ДЛЯ ДІТЕЙ