Захисти себе (розробила вихователь Сидоренко І М )

Категорія: Інтегровані заняття Опубліковано: П'ятниця, 04 травня 2007 Автор: Юлия

Завантажити архив конспекту з додатками до заняття у форматі Microsoft Word

Конспект інтегрованого заняття. Проводиться з дітьми середньої групи дитячого садка (4-5років)

Мета. Розширити і поглибити знання дітей про ліки та градусник. Знати, що для чого застосовується. Засвоїти, що ліки треба придбати тільки з дозволу лікаря, дорослого. Вчити надавати першу допомогу. Закріпити правила поводження з вогнем та вогненебезпечними предметами, а також правилами експлуатації побутових приладів. Повторити основні правила гігієни, вчити берегти своє тіло від ушкоджень; знати. Як боротися з мікробами, розвивати бажання бути здоровими, міцними. На конкретних та зрозумілих дітям прикладах навчати поводженню в надзвичайних ситуаціях. Вчити користуватися в разі потреби номерами (101), (102), (103). Навчати оцінювати дії інших, ставити себе на їх місце, висловлювати свою думку, приймати участь у бесіді, відповідати на запитання. Розкрити дітям значення слів „можна”, „не можна”. Викликати бажання допомагати людям і звірям в надзвичайних ситуаціях.

 
 

 Обладнання. Лист пірата, скриня, план, мішок, аптечка, дзеркало, насіння, мило, зубна щітка, гребінець, лопати, прапорці.

 
 

 Дорослі герої. Лисиця, баба Яга, Ведмідь і Ведмежатко.

 
 

 Попередня робота.

 

1. Перегляд відеофільму про піратів, перегляд журналів, бесіда про отруйні речовини.

 

2. Читання оповідання К.Чуковського  „Айболить”, „Мійдодир”.

 

„Азбука безпечної поведінки”.

 

„Наш номер 101”.

 

„Лікарські рослини”.

 
 

 Хід заняття

 
 

—  Діти, сьогодні мені наснився незвичайний і дивний сон. І мені хотілось би вам його розповісти, але події в  ньому так переплутались, що, прокинувшись вранці, я нічого не запам’ятала, окрім одного сюжету.

 

…Мені наснився одноокий пірат.

 

 

 

—   А ви знаєте, хто такі пірати?

 

—   Так, дійсно, це морські розбійники, які плавали поморю на великих кораблях і грабували інші кораблі, які зустрічалися на їхньому шляху. Вони грабували зброю, їжу, прісну воду, одяг, цінні речі, прикраси, золото.

 

—   Як на вашу думку, які це були люди?

 

—   Може, хто пам’ятає, який у них був прапор? (Відповіді дітей).

 

—  У ві сні я бачила, як один пірат на незнайомому острові закопував сундук. І ви на повірите, коли я прокинулась, то поруч мене лежала карта.

 

— Звичайно, таке диво може статися тільки в казці, але воно трапилось у нашому з вами житті. Давайте її розглянемо.

 

(Карта, де позначений шлях до скарбу, нагадує територію дитячого садка. Під час перегляду випадає лист).

—  Я пірат і звуся Флінт.

 

    Я об’їхав цілий світ.

 

    Був і в вашому садочку,

 

    Скарб сховав у сундуку,

 

    Але щоб його знайти,

 

    Треба шлях важкий пройти.

 

    Щоб знайти сундук і скарб,

 

    І щасливим стати,

 

    Треба кожному із вас

 

    Розум мати.

 

    Бути швидким і кмітливим.

 

    Спритним бути і сміливим.

 

    А щоб скарб мій відкопати,

 

    Необхідно 3 перешкоди подолати.

 

    Перша з них це…

 

(Далі надпис розмито).

 

— Діти, ви готові шлях цей подолати? Бо ми не знаємо, які труднощі нас чекають. Від давності літ цього листа ми не можемо прочитати, які ж перешкоди нам зустрінуться, бо всі слова, написані далі Флінтом, розмило водою.

 

Я бачу, всі згодні. Але, щоб вирушити у далеку дорогу, бажання мало. Треба дещо й знати. Ось зараз я і  перевірю ваші знання, які можуть стати нам у пригоді.

 

Проведемо невеличку інтелектуальну гру.

 
 

 БРЕЙН-РИНГ

 
 

1. Який сьогодні день?

 

2. Кого називають лісовим сторожем?

 

3. Для кого потрібні рослини?

 

4.  Де ти живеш?

 

5. Скільки днів у тижні?

 

6.  Назви місяці зими?

 

7.  Чому не можна брати сірники?

 

8.  Чим відрізняються дикі тварини від свійських?

 

9.   Чим відрізняється дерево від куща?

 

10. Що потрібно для росту рослин?

 

11. Ваші дії при потраплянні стороннього предмета у ніс, вухо?

 

12. Що знаходиться у людині всередині?

 

13.  Назви лікарські рослини?

 

14.  Хто живе в дуплі?

 

15.  Як назвати одним словом: цибуля, огірок, картопля?

 

16.  Кого називають лісовим лікарем?

 

17.  Для чого людині ніс?

 

18.  Яке число більше: 7 чи 8?

 

19.  Хто кричить ку-ку самець чи самка?

 

20.  Для чого потрібна країні армія?

 
 

—       Я бачу, діти, у вас добрі знання. І мені буде з вами легко під час подорожі. З собою треба взяти необхідні речі: аптечку, воду, їжу, компас.

 

(Діти одягаються і виходять на вулицю).

 

 

Перешкода 1.

 

(В альтанці сидить брудна баба Яга, скрізь бруд).

 

—  Я бідна баба Яга брудна,

 

Все плачу і плачу одна.

 

Сіла б я дітки за стіл,

 

Та не видно його вже довкіл,

 

Зварила б я кашу чи борщ,

 

Так попав весь мій посуд під дощ.

 

Десь гуляють по лісах,

 

По болотах, по степах,

 

А до баби Яги – нечипурки

 

Не вертаються!

 

Вихователь. Ех, ви! А ще бабуся! Хіба ж можна посуд брудним тримати? І такою брудною ходити? Так же мікроби заведуться. Брудна людина частіше хворіє. Треба знати правила гігієни. Діти, давайте допоможемо бабусі.

 

Діти.

1.  Мити руки, обличчя, шию кожного ранку і вечора.

 

2.   Мити руки перед їжею, після прогулянки з милом.

 

3.   Ноги мити кожного дня.

 

4.   Чистити зуби.

 

5.   Стригти нігті.

 

6.    Мити вуха…

 

(Діти дарують бабусі мило, зубну щітку, гребінець, зубна паста, дзеркало).

 

Перешкода 2.

 

(В альтанці плаче Ведмідь і маленьке Ведмежатко).

 

Ведмідь. В мене горе велике, бо захворів Ведмедик.

 

Може, серед вас є медик?

 

У нього горло болить і живіт.

 

А в мене голова вже кругом іде,

 

Не милий цілий світ.

 

Допоможіть мені, будь ласка,

 

І дайте пораду, коли ваша ласка.

 

Вихователь. (Запитує дітей). Температуру міряли? Як правильно ставити градусник?

 

(Діти пояснюють, як треба поводитись з термометром. Як ставити компрес, приймати ліки. Чи можна самому давати пігулки? З чого заварити чай для Ведмедика? Як визвати швидку допомогу?

 

Перешкода 3.

 

(Зустріч з Лисичкою).

 

Лисиця.  Я проворная Лисичка,

 

Ненароком взяла спички.

 

И не думала о том,

 

Что сгорит мой старый дом.

 

И теперь мне некуда идти.

 

Помогите, дети, новый дом найти,

 

И расскажите мне друзья,

 

Что нужно делать,

 

Чтобы пожара не возникло у меня.

Вихователь. Діти, ця Лисичка наша сусідка. Чуєте, як вона розмовляє? Вона із Росії.

 

—  Так, вона говорить російською мовою, але допомогти ми їй зможемо.

 

(Пропоную дітям розказати віршики російською мовою).

 

—   Выпал на пол уголек,

 

Деревянный пол зажег.

 

Не смотри, не жди, не стой,

 

А залей его водой… (водой)

 

 

 

—    Если младшие сестрички

 

Зажигают дома спички,

 

Что ты должен предпринять?

 

Спички сразу же… (забрать)

 

 

 

—   Раскалился если вдруг

 

Электрический утюг,

 

Что должны вы сделать, детки?

 

Вынуть вилку из… (розетки)

 

 

 

—   Если вдруг пожар возник,

 

Ты обязан в тот же миг

 

В часть пожарную звонить,

 

О пожаре сообщить.

 

 

 

Воспитатель.  Шалости опасны, ребята, с огнем.

 

                        Огонь может сжечь и квартиру и дом.

 

Прислів’я.„Сирники не тронь, в сірниках вогонь”.

 

Вихователь.

 

—  Ось і шлях ми подолали,

 

На шляху пташок погодували.

 

Ні однієї гілки не зламали,

 

І ніколи не злякали.

 

А, навпаки, допомогли

 

Ведмедику, Лисиці,

 

І брудній бабусі

 

Ми дали гостинці.

 

Тобто, виконали все, що мали.

 

Значить, ближче ми до скарбу стали.

 

Залишилось нам визначити, де він знаходиться.

 

Перед нами три кучугури снігу.

 

(Дивись карту у додатку).

 

Завдання. Скарб знаходиться не в першій кучугурі і не в синій. Відгадайте, де він?

 

(Діти відповідають і розкопують намет. Знаходять сундук).

Завантажити архив конспекту з додатками до заняття у форматі Microsoft Word

Перегляди: 10730