На гостини до осені (розробила вихователь Сидоренко І М)

Категорія: Інтегровані заняття Опубліковано: П'ятниця, 04 травня 2007 Автор: Юлия

Завантажити архив конспекту з додатками до заняття у форматі Microsoft Word

Програмовий зміст: закріпити знання дітей про характерні ознаки восени (явища восени), про життя рослин, птахів, тварин, про їстівні та отруйні гриби. Продовжувати роботу по закріпленню уміння узагальнювати та аналізувати, вчити знаходити закономірності, узагальнюючи предмети по спільним ознакам і знаходити зайвий. Закріпити уміння складати фігуру з розрізних частин; штрихувати (середній рік) та відтворювати слухову установку (старший вік). Розвивати зорову та слухову пам’ять, мислення, увага до поетичного слова, естетичні почуття. Формувати бережливе ставлення до живої природи.

 

 Матеріал: емблеми – листочки на кожну дитину, для створення театру Осені поліетиленові пакети, кольорові хустинки, стрічки, осіннє листячко; об’ємні зображення двох дерев – у зимову та весняному вбранні, картинки із зображенням зимуючих та перелітних птахів, їстівних і отруйних грибів; для індивідуальної роботи – листочки дерев з паперу, розрізаного на 2, 3, 4 частини, різні за формою і кольором; таблиця на кожну дитину „Чого не вистачає – домалювати”, сюжетні картинки; архівні палички, танграми, папір, олівці.

 

 Попередня робота: знайомство з назвами птахів – перелітними та зимуючими; грибами – їстівними та отруйними; заучування заклички про дощик.


Хід заняття

Грає спокійна музика.

 

 Вихователь: Зараз ви слухатимете мої слова та музику і уявлятимете себе маленькими деревцями. Ось так: „Я – дерево. Я росту в осінньому лісі. Мої ноги – то коріння у прохолодній землі. Моє тіло – міцний стовбур, мої руки – тоненькі гілочки. Вони піднімаються до неба, відчувають сонячне тепло, вбирають його, і воно розливається по всьому тілу. Я – дерево. Я вмиваюся краплинками дощу і радію його прохолоді. Я бавлюся з вітром, який годує мої тоненькі гілочки. Вітер подув сильніше і зашелестіло листячко ш-ш-ш і опали з дерев останні березові листочки, а потім дубові, а за ними і кленові листочки”. (Діти з відповідними емблемами на грудях по черзі присідають).

 

 

 
Вихователь: Послухайте віршик і скажіть, про яку пору року говориться в ньому:

 

В парках і садочках

 

На доріжки й трави

 

падають листочки

 

буро-золотаві.

 

Де не глянь, навколо

 

Килим кольористий,

 

Віти напівголі,

 

Небо синє, чисте.

 

–     Назвіть „осінні” слова (напр.: урожай, яблука, листопад і т.п.).

 

–     Яка погода характерна для осені?

 

–     Спробуйте зобразити важку дощову хмару.

 

–     Давайте згадаємо промовлянку про осінь:

 

„Ой дощику, проливайчику, поливай, поливай,

 

Землю напувай, та й нас не минай.”

 

 
Вихователь: Після дощику повітря таке свіже. Давайте вдихнемо на повні груди (вправа на дихання).

 

–     А зараз я пропоную створити театр Осені (У зручному місці стоять поліетиленові пакети, кольорові хустки, стрічки, осіннє листячко).

 

–     Візьміть атрибути, які вам подобаються і уявіть, що шелестить осінній дощик, тріпоче останнє листя на деревах стовбури нахиляються, а на клумбі ще милуються останні квіти (Діти розповідають, що вони зобразили).

 

 
Вихователь: „Вітер в лісі гуляв

 

І листочки позривав

 

та ще й порозривав”.

 

1.     (Пропоную дітям сісти за стіл і складати листочок із частин).

 

2.     Наступне завдання.

 

–     Уважно роздивіться таблиці. Чого не вистачає? Домалюйте.

 

3.     Диктант.

 

–     Намалювати три грибочки: середній – мухомор, останній – самий менший. (Для дітей середнього віку – заштрихувати грибочки).

 

 

Фізкультхвилинка

 

Ми по лісу всі ідемо          (крокуємо на місці)

 

А кругом дерева              (розводять руки в сторони)

 

Ось такі високі,                (руки вгору)

 

Ось такі широкі.               (руки в сторони)

 

Ось поляна –                    (руки вперед)

 

Тут дуби.

 

Під дубами є гриби          (присіли)

 

Кошики ми взяли              (руки на пояс)

 

І гриби збирали.              (повороти тулуба)

 

(В цей час на килимі розклали гриби).

 

Гра „Гриби їстівні і отруйні”. (Даю дітям два кошики і всі збирають до них тільки їстівні гриби, а потім перевіряємо, чи їстівні гриби попали до кошика, називаємо їх).

 

Гра „Зимуючі та перелітні птахи”. (Діти знаходять по групі картинки із зображенням птахів).

 

Вихователь: Діти, у яких на картинці зображена зимуюча пташка, підходять до зимового дерева, а в кого перелітне – до весняного. (Кожна дитина називає свою пташку).

 

Пропоную сісти дітям на килим і послухати віршика, супроводжуючи текст показом сюжетної картинки:

 

Пташка мешкає в гнізді,

 

Білочка живе в дуплі,

 

Хитра лиска у норі,

 

А ведмідь – в барлозі.

 

Має вовчик – сірячок „спальне лігво”.

 

Їжачок – хатку з листя й гілочок

 

Десь не при дорозі.

 

А де ж малий зайчик,

 

Зайчик – побігайчик,

 

Собі житло мостить,

 

Щоб не мокнув хвостик?

 

Зайчик хатоньки не має,

 

Довгі вуха він ховає

 

Під ялинкою, кущем,

 

Тож і мокне під дощем.

 

–     Діти, справді в зайчика немає домівки. То ж давайте ми для зайчика усі побудуємо гарний дім.

 

Пропоную дітям сісти за столи і (на власний вибір) виготовити будиночок з паличок, з малого конструктора, елементів танграма чи намалювати.

 

 
Вихователь: А тепер, діти, давайте всі разом розкажемо і покажемо, яку гарну хатку збудували ми для зайчика:

 

Ми для зайчика усі

 

Збудували гарний дім:

 

Ось такий високий

 

Ось такий широкий

 

Двері, щоб вузенькі,

 

А поріг низенький

 

Раз, два, три – ось які ми молодці!

 

Запропонувати дітям роздивитися всі роботи.

Завантажити архив конспекту з додатками до заняття у форматі Microsoft Word

Перегляди: 11251